IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
A+ R A-
Obraz może zawierać: tekst

Szanowni Rodzice i przyszli Uczniowie,


w związku z trwającym procesem wprowadzania ocen na świadectwie (weryfikacja osiągnięć) informujemy, że w przypadku wprowadzania osiągnięć indywidualnie na koncie dziecka/ucznia konieczne jest uzupełnienie wyników egzaminów, ponieważ program nie pozwoli pozostawić tych pól pustych przy zapisaniu danych.

Proponujemy wprowadzanie wartości 0 (zero). W późniejszym czasie nasza placówka, odpowiedzialna za wprowadzanie wyników, będzie mogła dokonać zmiany tych wartości na właściwe.

Oznacza to, że etap weryfikacji osiągnięć obecnie dotyczy tylko świadectw. Etap ten zostanie zamknięty 10 lipca, a od 31 lipca zostaną wprowadzone wyniki egzaminów ósmoklasisty na podstawie otrzymanych od kandydatów zaświadczeń.

Proszę się w związku z tym nie martwić komunikatem, który pokazuje się Państwu w systemie Wulkan o treści podobnej do zamieszczonej obok.

Terminy

Zgodnie z terminarzem postępowania rekrutacyjnego poszczególne części rekrutacji odbędą się w następujących terminach:

 

  1. od 15 czerwca do 10 lipca 2020 do godz. 15.00 kandydat składa wniosek o przyjęcie do szkoły poprzez wypełnienie wniosku na stronie https://slaskie.edu.com.pl/

Kandydat decydujący się na wybór większej liczby oddziałów w szkole we wniosku wskazuje wszystkie oddziały, którymi jest zainteresowany,

 

  1. od 26 czerwca do 10 lipca 2020 r. do godz. 15.00 kandydat uzupełnia wniosek o przyjęcie do szkoły o :

-  wydrukowany i podpisany przez kandydata oraz rodziców/rodzica/opiekuna prawnego wniosek ze strony https://slaskie.edu.com.pl/

          -  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,

          -  kwestionariusz kandydata wraz z załącznikiem,

- potwierdzenie zapoznania się z Regulaminem przyjęć do klasy pierwszej - dokumenty do pobrania dostępne w zakładce    http://4lo.bytom.pl/index.php/rekrutacja/dokumenty

 

        DOKUMENTY NALEŻY SPAKOWAĆ DO KOPERTY FORMATU A4

 

  1. 31 lipca do 4 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00 kandydat uzupełnia wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

 

Kandydat winien samodzielnie wpisać do systemu (na stronie https://slaskie.edu.com.pl/) oceny uzyskane w szkole podstawowej z poszczególnych przedmiotów oraz wyniki egzaminu ósmoklasisty. Komisja rekrutacyjna dokonuje weryfikacji wpisanych wyników.

 

 DOKUMENTY NALEŻY SPAKOWAĆ DO KOPERTY FORMATU A4

 

  1. Do 11 sierpnia 2020 r. nastąpi weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 

  1. 12 sierpnia 2020 r. – ma miejsce ogłoszenie przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

 

  1. od 13 sierpnia do18 sierpnia 2020r. godz. 15.00 – rodzica kandydata potwierdza wolę uczęszczania do  szkoły w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej  i oryginału zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, o  ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły (pkt 2 i 3)

 

 

DOKUMENTY NALEŻY SPAKOWAĆ DO KOPERTY FORMATU A4

 

  1. Od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. następuje odbiór przez kandydatów niezakwalifikowanych złożonych dokumentów.

 

  1. 19 sierpnia do godz. 14.00  r. – podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych i nieprzyjętych do szkoły,

 

 

Składanie dokumentów, o których mowa w  pkt. 2, 3, 6  będzie odbywać się poprzez wrzucenie ZAKLEJONEJ KOPERTY FORMATU A4 z dokumentami do skrzynki podawczej , umieszczonej w przedsionku szkoły bądź w innym pomieszczeniu wyznaczonym przez dyrektora szkoły.

Współpraca