Klasa D
- Kategoria: Klasy
- Opublikowano: poniedziałek, 18 marzec 2019 18:58
- Super User
- Odsłony: 2475
Przedmioty rozszerzone:
matematyka
fizyka lub informatyka
język angielski
Drugi obowiązkowy język obcy nowożytny do wyboru spośród niżej wymienionych:
język francuski,
język hiszpański,
język niemiecki
Języki obce nowożytne będą nauczane w grupach międzyoddziałowych (kontynuacja lub od podstaw)
Punkty rekrutacyjne za oceny z przedmiotów:
- język polski
- matematyka
- dwa dowolne wskazane przez absolwenta przedmioty spośród: geografia, biologia, fizyka, chemia, historia, wiedza o społeczeństwie, języki obce, informatyka.
Profil klasy:
Uczniowie uzdolnieni pod kątem przedmiotów ścisłych będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań podczas spotkań w ramach zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych, których podstawową zaletą jest dodatkowe przygotowanie ucznia do matury na poziomie podstawowym, rozszerzonym oraz do udziału w konkursach i olimpiadach. Najlepsi matematycy i fizycy mogą wystartować w licznych konkursach: „Kangur matematyczny”, „Wszystko jest liczbą”, „Rozkosze łamania głowy”, „Nudna matematyka”, „Matematyka bez granic” czy „Eureka”. Dzięki udziałowi w tych rywalizacjach uczniowie nie tylko rozwijają swoje zainteresowania matematyczne, ale również umiejętności logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą sprawność w przeprowadzaniu analizy zadań oraz szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.
Program klasy D dodatkowo uatrakcyjnią spotkania z wykładowcami Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ponad to Politechnika Śląska i Dyrekcja Szkoły podpisały porozumienie o objęciu patronatem naukowym uczniów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu. Celem porozumienia jest promocja kształcenia technicznego, możliwość korzystania z bazy dydaktycznej Wydziału Mechanicznego - Technologicznego oraz możliwość uczestniczenia w zajęciach na Politechnice Śląskiej.
Profil zawodowy absolwenta:
Proponowane rozszerzenia dają możliwość wyboru kierunków uniwersyteckich i politechnicznych, takich jak np. matematyka, informatyka, architektura, budownictwo, automatyka, robotyka, transport, telekomunikacja, logistyka, inżynieria biotechnologiczna.