IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EPUAPKontakt
A+ R A-

Klasa D

  • Kategoria: Klasy
  • Opublikowano: poniedziałek, 18 marzec 2019 18:58
  • Super User
  • Odsłony: 6066

Przedmioty rozszerzone:

matematyka

fizyka lub informatyka

język angielski

Drugi obowiązkowy język obcy nowożytny do wyboru spośród niżej wymienionych:

język francuski,

język hiszpański,

język niemiecki

 

Języki obce nowożytne będą nauczane w grupach międzyoddziałowych (kontynuacja lub od podstaw)

 

Punkty rekrutacyjne za oceny z przedmiotów:

- język polski

- matematyka

- dwa dowolne wskazane przez absolwenta przedmioty  spośród: geografia, biologia, fizyka, chemia, historia, wiedza o społeczeństwie,  języki obce, informatyka.

 

Profil klasy:

Uczniowie uzdolnieni pod kątem przedmiotów ścisłych będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań podczas spotkań w ramach zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych, których podstawową zaletą jest dodatkowe przygotowanie ucznia do matury na poziomie podstawowym, rozszerzonym oraz do udziału w konkursach i olimpiadach. Najlepsi matematycy i fizycy mogą wystartować w licznych konkursach: „Kangur matematyczny”, „Wszystko jest liczbą”, „Rozkosze łamania głowy”, „Nudna matematyka”, „Matematyka bez granic” czy „Eureka”. Dzięki udziałowi w tych rywalizacjach uczniowie nie tylko rozwijają swoje zainteresowania matematyczne, ale również umiejętności logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą sprawność w przeprowadzaniu analizy zadań oraz szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.

Program klasy D dodatkowo uatrakcyjnią spotkania z wykładowcami Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ponad to Politechnika Śląska i Dyrekcja Szkoły podpisały porozumienie o objęciu patronatem naukowym uczniów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu. Celem porozumienia jest promocja kształcenia technicznego, możliwość korzystania z bazy dydaktycznej Wydziału Mechanicznego - Technologicznego oraz możliwość uczestniczenia w zajęciach na Politechnice Śląskiej.

Profil zawodowy absolwenta:

Proponowane rozszerzenia dają możliwość wyboru kierunków uniwersyteckich i politechnicznych, takich jak np. matematyka, informatyka, architektura, budownictwo, automatyka, robotyka, transport, telekomunikacja, logistyka, inżynieria biotechnologiczna.

Współpraca