IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EPUAP



Kontakt
A+ R A-

Nowy adres email

Klasa B

  • Kategoria: Klasy
  • Opublikowano: poniedziałek, 18 marzec 2019 18:56
  • Super User
  • Odsłony: 8091

Przedmioty rozszerzone:

biologia

chemia lub język polski

język angielski

Drugi obowiązkowy język obcy nowożytny do wyboru spośród niżej wymienionych:

język francuski,

język hiszpański,

język niemiecki

 

Języki obce nowożytne będą nauczane w grupach międzyoddziałowych ( kontynuacja lub od podstaw)

 

Punkty rekrutacyjne za oceny z przedmiotów:

- język polski

- matematyka

- dwa dowolne wskazane przez absolwenta przedmioty  spośród: geografia, biologia, fizyka, chemia, historia, wiedza o społeczeństwie,  języki obce, informatyka.

 

Profil klasy:

Licealistom, którzy wybiorą klasę biol-chem, szkoła zapewnia możliwość korzystania z zajęć, wykładów i warsztatów przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Śląskiej oraz Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Ponadto uczniowie wezmą udział w programach i konkursach z zakresu profilaktyki prozdrowotnej oraz szkoleniach w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu czy Zespołem Policealnych Szkół Medyczno – Społecznych w Bytomiu. Nasza młodzież weźmie udział w akcjach krwiodawstwa (wśród absolwentów jest wielu Honorowych Dawców Krwi) oraz w ramach współpracy z Miejskim Zarządem Polskiego Czerwonego Krzyża będzie uczestniczyć w promowaniu zdrowego stylu życia. Uczniowie uczestniczą w wyjazdowych warsztatach przyrodniczych w Kątach Rybackich. W celu poszerzenia oferty edukacyjnej szkoła współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym (Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu)

Kadra pedagogiczna to dydaktycy, którzy swą działalnością wykraczają poza szkolne mury. Współorganizują konferencje i udzielają się w programach promujących dawstwo narządów, organizują różne konferencje i warsztaty. W pedagogiczno-naukowym dorobku nauczycieli znajdują się liczne publikacje, między innymi na łamach „Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego Refleksje”, Kwartalnika RODN WOM w Katowicach czy Zielonej Ligi. Szkoła posiada „Zieloną Pracownię”, która pozwala na prowadzenie ciekawych zajęć.

Równie ciekawe i przynoszące uczniom satysfakcję są lekcje chemii. Część z nich prowadzona jest w formie zajęć doświadczalnych, co wiąże się z samodzielnym wykonywaniem doświadczeń chemicznych przez uczniów. Zainteresowani przedmiotem uczniowie biorą udział w kółku chemicznym oraz przygotowują się, w ramach dodatkowych zajęć, do udziału w konkursach regionalnych, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach i ogólnopolskich, które przeprowadzane są przez Politechnikę Śląską i Uniwersytet Śląski. Zajęcia z chemii na poziomie rozszerzonym przygotowują do rozwiązywania zadań typu maturalnego.
Uczniowie biorą udział w konkursach ekologicznych, biologicznych, chemicznych i innych.

 

Profil zawodowy absolwenta:

Proponowane rozszerzenia dają możliwość wyboru następujących kierunków studiów: medycyna, stomatologia, zdrowie publiczne, dietetyka, kosmetologia, farmacja, weterynaria, biotechnologia, chemia, kierunki Akademii Wychowania Fizycznego oraz inne kierunki medyczne, leśne i rolnicze.

Współpraca