IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
A+ R A-

UWAGA MATURZYŚCI!

Deklaracje maturalne do pobrania tutaj(.docx)

Harmonogram matur do pobrania tutaj(.pdf)

Od dnia 1 września 2020 r. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bytomiu funkcjonuje w nowej lokalizacji, tj. na placu Klasztornym 2. 
 

Nasza absolwentka Wiktoria Stróżna w lipcu uległa poważnemu wypadkowi. Niestety, w wyniku wypadku straciła nogę. Pomagamy!!!

 

< >

Projekty

Konkursy

Tresura łosi

Wycieczki

Dyrektor Szkoły - mgr Bożena Balcerak

Wicedyrektor Szkoły - mgr Agnieszka Solecka

mgr Judyta Szcząchor

Dyżury pedagoga

poniedziałek 13.30 -17.00

wtorek 7.00 - 11.00

środa 10.15 - 12.45

czwartek 9.00 -12.00

piątek 7.00 - 14.00

mgr Ilona Paciuch

dyżur psychologa

wtorek 11.15 - 16.15

Iwona Maniura

Sekretariat szkoły czynny pn-pt w godz. 7.30-15.00

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie "Tęcza"

Uczennice klasy 1D, Maria Juszczak i Laura Majzner, otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Tęcza" za swoje prace inspirowane porami roku. W konkursie wzięła też udział Zuzanna Sitko z 1C.  Gratulujemy!

Więcej

Projekt "Kultura? Naturalnie!"

Od września 2020 roku w naszej szkole realizowany jest przez prof. Agnieszkę Froń-Smandek jej autorski projekt: "Kultura? Naturalnie!". Jego realizacja możliwa jest dzięki miejskiemu programowi Pokłady Kultury.

Uczestnicy projektu raz w miesiącu biorą udział w warsztatach, dotyczących różnych dziedzin sztuki (np. rzeźba, malarstwo, taniec), które prowadzone są przez artystów z naszego regionu. Za każdym razem licealiści spotykają się w innej przestrzeni, na łonie natury.

Więcej

Zwycięstwo w konkursie na film po hiszpańsku

Nasi uczniowie z klasy 2Cg: Mateusz Kurzawski, Martyna Cała i Wojciech Siulczyński stworzyli film, który zwyciężył w IV Ogólnopolskim Konkursie na Film Krótkometrażowy po Hiszpańsku, organizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji przy ambasadzie Hiszpanii w Polsce. Ich pracę pt. "Doskonały wynalazek" firmował plakat stworzony przez Mateusza Stefańskiego z 3A, opiekunem projektu była prof. Małgorzata Wilk.

Więcej

Nowości w bibliotece szkolnej

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad 600 nowych pozycji. Część z nich stanowi uzupełnienie kanonu lektur szkolnych, jednak większość to książki o różnorodnej tematyce, przede wszystkim powieści obyczajowe, fantastyczne, sensacyjno-kryminalne, historyczne, młodzieżowe. Nie brakuje wielkich nazwisk, takich jak nasza noblistka Olga Tokarczuk, czy śląski pisarz Szczepan Twardoch. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zachęcamy do aktywnego korzystania z zasobów biblioteki.

Więcej

Świąteczna akcja charytatywna

22 grudnia zakończyła się w naszej szkole świąteczna akcja charytatywna. Tym razem postanowiliśmy wspomóc dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu. Zebraliśmy dla nich słodycze oraz artykuły szkolne. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć w niewielkim stopniu umilimy najmłodszym święta.

Więcej

Zielona pracownia

Zielona Pracownia w Sikoraku

 

11 grudnia 2020 r. miało miejsce uroczyste otwarcie „Zielonej Pracowni”, czyli nowoczesnej szkolnej sali do kształcenia przyrodniczo-ekologicznego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu. W otwarciu udział wzięli Wiceprezydent Adam Fras wraz z zaproszonymi przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Rady Miasta, Zarządu WFOŚiGW w Katowicach oraz Ligi Ochrony Przyrody.

Więcej

Sukces literacki Leny Sawodni

Uczennica klasy 2D, Lena Sawodni, zajęła I miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim OKNO, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie pod patronatem honorowym prezydenta ww. miasta. Lena napisała prozę pt. "Jahwe", którą można przeczytać pod następującym adresem: https://my.w.tt/JbQvOlepnbb Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Więcej

KULTOUR Spotkania ze sztuką współczesną

Czym jest sztuka współczesna? Jakie są jej formy? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie z klasy 1C, którzy w ramach języka polskiego wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu - KULTOUR. Młodzież uczestniczyła w czterech warsztatach, realizowanych online przez cztery instytucje: Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatr Powszechny, TR Warszawa oraz Zachętę - Narodową Galerię Sztuki Współczesnej. Licealiści mieli okazję do dyskusji na temat roli i wpływu kultury na otaczający świat.

Więcej

Lekcja muzealna o "Weselu"

25. września klasa 3B odwiedziła Muzeum Górnośląskie i w ramach języka polskiego, uczestniczyła w lekcji muzealnej, dotyczącej "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież podziwiała także dzieło tego wybitnego malarza, które znajduje się w naszym bytomskim muzeum. Parę dni wcześniej klasa 3D wzięła udział w podobnym wyjściu z prof. Agnieszką Froń-Smandek. Wszystkie zasady bezpieczeństwa zostały zachowane. 

Więcej

Dziennik elektroniczny
Librus
CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Wolontariat
Sikorak

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.

Ogłoszenia samorządu

Samorząd

Rada Samorządu Szkolnego

Przewodniczący Rady Samorządu - Julia Jędrzejczyk

Zastępca Przewodniczącego Rady -Ola Geppert

Skarbnik Rady - Sylwia Pakuła

Wiecej

Urodziny

 

Zastępstwa

Współpraca

 

Jacy są uczniowie 4 LO?

Pozdrowienia od Prezydenta

Sikorak

Do wakacji zostało
  Dni
  Godzin
  Minut
  Sekund
<<  <  Marzec 2021  >  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
No events found.