IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
A+ R A-

UWAGA MATURZYŚCI!

Deklaracje maturalne do pobrania tutaj(.docx)

Harmonogram matur do pobrania tutaj(.pdf)

Od dnia 1 września 2020 r. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bytomiu funkcjonuje w nowej lokalizacji, tj. na placu Klasztornym 2. 
 

Nasza absolwentka Wiktoria Stróżna w lipcu uległa poważnemu wypadkowi. Niestety, w wyniku wypadku straciła nogę. Pomagamy!!!

 

< >

Projekty

Konkursy

Tresura łosi

Wycieczki

Dyrektor Szkoły - mgr Bożena Balcerak

Wicedyrektor Szkoły - mgr Agnieszka Solecka

mgr Judyta Szcząchor

Dyżury pedagoga

poniedziałek 13.30 -17.00

wtorek 7.00 - 11.00

środa 10.15 - 12.45

czwartek 9.00 -12.00

piątek 7.00 - 14.00

mgr Ilona Paciuch

dyżur psychologa

wtorek 11.15 - 16.15

Iwona Maniura

Sekretariat szkoły czynny pn-pt w godz. 7.30-15.00

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie "Tęcza"

Uczennice klasy 1D, Maria Juszczak i Laura Majzner, otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Tęcza" za swoje prace inspirowane porami roku. W konkursie wzięła też udział Zuzanna Sitko z 1C.  Gratulujemy!

Więcej

Projekt "Kultura? Naturalnie!"

Od września 2020 roku w naszej szkole realizowany jest przez prof. Agnieszkę Froń-Smandek jej autorski projekt: "Kultura? Naturalnie!". Jego realizacja możliwa jest dzięki miejskiemu programowi Pokłady Kultury.

Uczestnicy projektu raz w miesiącu biorą udział w warsztatach, dotyczących różnych dziedzin sztuki (np. rzeźba, malarstwo, taniec), które prowadzone są przez artystów z naszego regionu. Za każdym razem licealiści spotykają się w innej przestrzeni, na łonie natury.

Więcej

Zwycięstwo w konkursie na film po hiszpańsku

Nasi uczniowie z klasy 2Cg: Mateusz Kurzawski, Martyna Cała i Wojciech Siulczyński stworzyli film, który zwyciężył w IV Ogólnopolskim Konkursie na Film Krótkometrażowy po Hiszpańsku, organizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji przy ambasadzie Hiszpanii w Polsce. Ich pracę pt. "Doskonały wynalazek" firmował plakat stworzony przez Mateusza Stefańskiego z 3A, opiekunem projektu była prof. Małgorzata Wilk.

Więcej

Nowości w bibliotece szkolnej

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad 600 nowych pozycji. Część z nich stanowi uzupełnienie kanonu lektur szkolnych, jednak większość to książki o różnorodnej tematyce, przede wszystkim powieści obyczajowe, fantastyczne, sensacyjno-kryminalne, historyczne, młodzieżowe. Nie brakuje wielkich nazwisk, takich jak nasza noblistka Olga Tokarczuk, czy śląski pisarz Szczepan Twardoch. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zachęcamy do aktywnego korzystania z zasobów biblioteki.

Więcej

Świąteczna akcja charytatywna

22 grudnia zakończyła się w naszej szkole świąteczna akcja charytatywna. Tym razem postanowiliśmy wspomóc dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu. Zebraliśmy dla nich słodycze oraz artykuły szkolne. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć w niewielkim stopniu umilimy najmłodszym święta.

Więcej

Zielona pracownia

Zielona Pracownia w Sikoraku

 

11 grudnia 2020 r. miało miejsce uroczyste otwarcie „Zielonej Pracowni”, czyli nowoczesnej szkolnej sali do kształcenia przyrodniczo-ekologicznego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu. W otwarciu udział wzięli Wiceprezydent Adam Fras wraz z zaproszonymi przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Rady Miasta, Zarządu WFOŚiGW w Katowicach oraz Ligi Ochrony Przyrody.

Więcej

Sukces literacki Leny Sawodni

Uczennica klasy 2D, Lena Sawodni, zajęła I miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim OKNO, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie pod patronatem honorowym prezydenta ww. miasta. Lena napisała prozę pt. "Jahwe", którą można przeczytać pod następującym adresem: https://my.w.tt/JbQvOlepnbb Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Więcej

KULTOUR Spotkania ze sztuką współczesną

Czym jest sztuka współczesna? Jakie są jej formy? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie z klasy 1C, którzy w ramach języka polskiego wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu - KULTOUR. Młodzież uczestniczyła w czterech warsztatach, realizowanych online przez cztery instytucje: Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatr Powszechny, TR Warszawa oraz Zachętę - Narodową Galerię Sztuki Współczesnej. Licealiści mieli okazję do dyskusji na temat roli i wpływu kultury na otaczający świat.

Więcej

Lekcja muzealna o "Weselu"

25. września klasa 3B odwiedziła Muzeum Górnośląskie i w ramach języka polskiego, uczestniczyła w lekcji muzealnej, dotyczącej "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież podziwiała także dzieło tego wybitnego malarza, które znajduje się w naszym bytomskim muzeum. Parę dni wcześniej klasa 3D wzięła udział w podobnym wyjściu z prof. Agnieszką Froń-Smandek. Wszystkie zasady bezpieczeństwa zostały zachowane. 

Więcej

Dziennik elektroniczny
Librus
CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Wolontariat
Sikorak

Ogłoszenia samorządu

Samorząd

Rada Samorządu Szkolnego

Przewodniczący Rady Samorządu - Julia Jędrzejczyk

Zastępca Przewodniczącego Rady -Ola Geppert

Skarbnik Rady - Sylwia Pakuła

Wiecej

Urodziny

  1. Patrycja klasa 2 C
  2. Natalia klasa 2 E

Zastępstwa

Współpraca

 

Jacy są uczniowie 4 LO?

Pozdrowienia od Prezydenta

Sikorak

Do wakacji zostało
  Dni
  Godzin
  Minut
  Sekund
<<  <  Styczeń 2021  >  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
No events found.