Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

WOLONTARIAT

Wolontariusz? Kto to taki ? Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w prace na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w rożnych obszarach społecznych.

22 stycznia 2013 r.

Szkoła podstawowa nr 45.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego biorą udział w wolontariacie w szkole Podstawowej nr. 45. Co tam robią ? Wszystko ! Bawią się z dziećmi, pomagają w nauce, rozmawiają i robią wiele innych rzeczy.

Sikorak daje radosc.grudzień 2012 r.

Grudzień - miesiącem serca.

Grudniowa aura poskąpiła nam śniegu i mrozu, za to w Sikoraku sypnęło życzliwością, chęcią dzielenia się i dawania. Podsumujmy, co udało nam się zrealizować:
- w akcji "Szlachetna paczka" w tym roku wzięło udział aż 5 klas: IA, IC, IIB, IID i IIE. Przygotowaliśmy ogromną górę prezentów dla wybranych przez siebie rodzin,
- po raz trzeci odbyła się zbiórka darów przeznaczonych dla schroniska zwierząt w Miechowicach. Akcja organizowana jest przez młodzieżowe stowarzyszenie "FRUGO" zrzeszające m.in. naszych byłych uczniów. W tegorocznej, absolutnie rekordowej zbiórce wzięły udział klasy IIIB i ID oraz wiele osób z innych klas,
- "Bure Misie" od lat są miłe naszym sercom. Klasy IIIB i IIC przyszykowały prezenty świąteczne dla Burych Misiów, a opiekunki - Niedźwiedzie z klas trzecich sprzedawały własnoręcznie upieczone ciasta, przeznaczając uzbieraną kwotę na dofinansowanie obozu dla swych podopiecznych,
- jak co roku, pani pedagog Judyta Szcząchor zainicjowała szereg mikołajkowych spotkań naszych uczniów z przedszkolakami. Uczniowie z klas IIIE, IC i IE przygotowali zabawy i niespodzianki dla dzieci w przedszkolach nr 24, 30 i 29,
- klasa IID podjęła się przygotowania i wystawienia bajek "Królewna Śnieżka" i "Czerwony Kapturek" dla dzieci. Przedstawienie pomogła przygotować p. Joanna Jaksik i p. Joanna Furtak. Nasi aktorzy odwiedzili SP 51, SP 4 i przedszkole nr 40. Mali widzowie byli zachwyceni i proszą o jeszcze!
- sprzedawaliśmy bombki-cegiełki dla Fundacji "Dom Nadziei" przyłączając się w ten sposób do akcji "Choinka pełna nadziei"

Serdeczne podziękowania
dla wszystkich darczyńców!!!


6 grudnia 2012 r.

Bajkowe przeżycia dzieci

W czwartek 6 grudnia 2012r. grupa wolontariuszek z naszej szkoły wybrała się do pobliskiego przedszkola nr.12.
Chcąc urozmaicić dzieciom bajkowe przeżycia dziewczyny przebrały się za pomocnice Mikołaja-Śnieżynki. Radość maluchów była nie do opisania. Dzieci oczekiwały Świętego już od kilku dni, dlatego zdążyły przygotować wspaniałe piosenki, wierszyki i rysunki. W nagrodę każdy dostał niesamowity prezent.
To było ciekawe doświadczenie dla naszych uczennic. Dziękujemy Wiktorii Cholewie, Karolinie Szatkiewicz, Nicoli Heppner, Emilii Gruli, Kasi Filipek, Oli Janeczek, Oliwii Kubat, Ani Zaborowskiej i Paulinie Tobiasz.
Mamy nadzieję,że również w przyszłym roku nasi uczniowie dołączą się do podobnych akcji i umilą przedświąteczny okres nie tylko juniorom ale także seniorom :)


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ