IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
A+ R A-
< >

Projekty

Konkursy

Tresura łosi

Wycieczki

Dyrektor Szkoły - mgr Tadeusz Paliga

Wicedyrektor Szkoły - mgr Bożena Balcerak

mgr Judyta Szcząchor

Dyżury pedagoga

poniedziałek 13.30 -16.30

wtorek 7.00 - 11.00

środa 10.00 - 12.00

czwartek 7.00 -10.00

piątek 7.00 - 15.00

mgr Ilona Paciuch

dyżur psychologa

wtorek 11.15 - 15.15

Iwona Maniura

Sekretariat szkoły czynny pn-pt w godz. 7.30-15.00

Tydzień Języka Ojczystego

We wtorek i w czwartek klasy I C i I B uczestniczyły w wykładach polonistycznych w bibliotece akademickiej CINiBA w Katowicach w ramach III Tygodnia Języka Ojczystego.

Więcej

Nowe rybki w sali 16

W akwarium w sali nr 16 pojawiły się w piątek cztery nowe pielęgnice dzięki uprzejmości taty uczennicy z klasy II a. Juan już nie czuje się samotny ;-)

Więcej

Wieczór filmowy w szkole

W piątek, 1.02.2019, odbył się wieczór filmowy w szkole. To nawiązanie do wcześniejszej tradycji nocy filmowych w Sikoraku. Inicjatorem akcji był Dominik Kondrat z III D, wyświetlony został "Mroczny rycerz" w reż. Christophera Nolana. 

Więcej

Studniówka A.D. 2019

Wczoraj, 26.01.2019, minęło równo sto dni do rozpoczęcia egzaminów dojrzałości, na które z niepokojem, ale i nadzieją, czekają nasi maturzyści. Aby tradycji stało się zadość, ten wieczór spędziliśmy na szampańskiej zabawie studniówkowej, która rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Rodzice i nauczyciele nie kryli wzruszenia na widok dorosłej już przecież młodzieży, która dziękowała swoim wychowawcom za trud ich kształcenia. Humory dopisywały, nogi same rwały się do tańca. Byle do maja!

Więcej

Wolontariusze w Sikoraku

Przez ostatnie trzy tygodnie w naszej szkole gościła dwójka wolontariuszy z AIESEC - Paola z Meksyku i Nafal z Indonezji. Uczniowie mieli okazję się z nimi spotkać na lekcjach angielskiego, hiszpańskiego, WOK-u i wychowania fizycznego, w trakcie których goście opowiadali o swojej kulturze i kraju, a także uczyli nas praktycznych umiejętności.

Więcej

Śląski Festiwal Nauki

W poniedziałek, 14.01.br. klasa I B wraz z wychowawczynią, prof. Małgorzatą Wilk i prof. Magdaleną Ligudzińską, udała się do Katowic na 3. edycję Śląskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez Uniwersytet Śląski we współpracy z innymi uczelniami wyższymi z regionu.

Więcej

Wymiana z Niemcami

W dniach 5-12 grudnia 2018 dziesięcioro uczniów naszej szkoły wyjechało do Niemiec na wymianę młodzieżową. To już druga edycja wspólnego projektu IV L.O. i Zespołu Szkół z Osthofen (Nadrenia-Palatynat), podczas którego poznajemy się wzajemnie poprzez mieszkanie u rodzin goszczących, uczęszczanie do szkoły partnerskiej i wspólnie spędzany czas na nauce i zabawie. Językiem wymiany jest angielski, a jej celem zbliżenie do siebie młodych Polaków i Niemców oraz poznanie wspólnej historii naszych krajów.

Zobacz galerię

 

Więcej

Warsztaty "Od węgla do słońca"

26.11.2018 r. odbyły się w naszej szkole całodniowe warsztaty dla chętnych maturzystów pod hasłem "Od węgla do słońca", dotyczące szeroko pojętych zagadnień ekologii na Śląsku. Organizatorem był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, a partnerem Fundacja Heinrich Boell.

Więcej

Gotowanie po hiszpańsku

Specjalnością naszych uczniów na lekcjach języka hiszpańskiego jest gotowanie potraw typowych dla tego kręgu językowego. II B przygotowywała sałatkę śródziemnomorską. Nad dziewczynami wiszą dekoracje pozostałe po meksykańskim Święcie Zmarłych - el Dia de los Muertos, za nimi Juan w akwarium ;-)

Więcej

Dziennik elektroniczny
Librus
CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Wolontariat
Sikorak

Ogłoszenia samorządu

Samorząd

Rada Samorządu Szkolnego

Przewodniczący Rady Samorządu - Magdalena Hanzel, kl. 3d

Zastępca Przewodniczącego Rady - Adrian Pękala, kl. 3d

Sekretarz Rady - Alexander Adametz, kl. 3d

Wiecej

Urodziny

  1. Jakub - klasa 1A
  2. Dawid - klasa 1E

Zastępstwa

Do wakacji zostało
  Dni
  Godzin
  Minut
  Sekund
<<  <  Lutego 2019  >  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Urodziny Elizki

sierpnia
sobota
17
Sto lat Elizka
00:00 h