Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

OSIAGNIĘCIA
23 czerwca 2017 r.

Kolejne sukcesy naszych uczniów30 maja 2017 r.

Sukces artystyczno-językowy uczniów naszej szkoły w konkursie „Kolorowy świat języków".


30. maja br. w radzionkowskim L.O. im. Powstańców Śląskich nasi pierwszo- i drugoklasiści stawali w artystyczne szranki w kategoriach wiersz/piosenka w języku obcym oraz praca plastyczna o tematyce „Metropolie świata". Zaszczytne drugie miejsce w recytacji po angielsku zajął Jakub Wujek, uczeń klasy IIA; w piosence obcojęzycznej Weronika Frączek z IA zajęła trzecią lokatę i ta sama pozycja na podium przypadła Martynie Piechocie z IIC za graffiti przedstawiające Nowy Jork. Jakby tego było mało, z wyróżnieniem w kategorii plastycznej wróciła też Aleksandra Gajewska z IIA, która namalowała impresję Paryża. Wszystkim uczestnikom i laureatom tego wszechstronnego konkursu serdecznie gratulujemy!

FOTOgaleria


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta


Uczniowie naszej szkoły uczestniczących w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta uzyskało wyróżnienia.
Uczennica Natalia Stanusch, za najwyższy wynik w szkole uzyskała nagrodę książkową oraz dyplom za bardzo dobry wynik uzyskany w konkursie.

Szczegółowe wyniki uzyskane przez naszych uczniów przedstawiają się następująco:

. Natalia Stanusch — 79% (wynik bardzo dobry), nagroda książkowa
. Paweł Hanus — 76%, wyróżnienie
. Aneta Ewertowska — 74%, wyróżnienie
. Natalia Pierz — 71%, wyróżnienie
. Karolina Bury — 66%, wyróżnienie
. Remigiusz Oczko — 66%, wyróżnienie
. Aleksandra Barańska — 58%
. Karolina Brenza — 58%
. Małgorzata Gul — 50%

GRATULUJEMY!!!

16 maja 2017 r.

Sukces artystyczny uczennicy klasy IE- Irma Mercik zajęła II miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Hiszpańskie inspiracje".

II L.O. im. St. Żeromskiego z Dąbrowy Górniczej już po raz trzeci zachęcało młodzież z całego regionu do przygotowania prac plastycznych w dowolnej technice, inspirowanych bogatą kulturą, przyrodą i sztuką Hiszpanii. Do organizatorów wpłynęło wiele rysunków i malunków (tylko z naszej szkoły startowało w konkursie 5 osób), jury uznało obraz Irmy, czerpiący z twórczości Salwadora Dalego, za godny 2. miejsca. 26.04 br. odebrała ona swoją nagrodę.

Gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do stawania w artystyczne szranki.

1 FILM z uroczystości wręczenia nagrody

2 FILM z uroczystości wręczenia nagrodyFOTOgaleria
10-14 maja 2017 r.

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych bytomscy brydżyści Tomasz Pawełczyk i i Michał Kaleta zdobyli złoty medal w kategorii brydż sportowy chłopców.
Po wcześniejszych eliminacjach do udziału w olimpiadzie zakwalifikowano 40 par chłopców i 20 par dziewcząt z całej Polski.

Link do strony z wynikami:
http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2017/oom/W-chi.html

oraz do strony głównej OOM:

http://oom2017.zgora.pl/pl/

FOTOgaleria
20 kwietnia 2017 r.

Gratulujemy naszym uczniom wyróżnień w w konkursie na baner edukacyjny w etapie powiatowym VI Olimpiady pod hasłem' Podstępne WZW"


16 marca 2017 r.

W czwartek, 16. marca br., młodzież z klas IB i IIC pojechała wraz z prof. Małgorzatą Wilk na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, by wziąć udział w dorocznej HISPANOFONII, czyli święcie Departamentu Hispanistyki UŚl.

Tegorocznym tematem przewodnim była Kuba i to jej poświęcone były prelekcje doktorantek, występy artystyczne oraz konkurs, w którym z ramienia naszej szkoły wystartowały z sukcesem Martyna Piechota i Sandra Wieczorek – uczennice klasy IIC. Podobnie jak w poprzednim roku reprezentacja Sikoraka zajęła III miejsce, pokonując 10 innych szkół z całego województwa. Gratulacje!


28 lutego 2017 r.

Uczeń klasy 2 d Michał Freus zajął I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt."Żołnierze Wyklęci-Niezłomni".


Na uroczystej sesji popularnonaukowej,poświęconej tej tematyce,która odbyła się 28 lutego 2017r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu, Michał Freus odebrał nagrodę i dyplom z rąk organizatorów sesji. Uczniowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


10 lutego 2017 r.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta
5 uczniów naszej szkoły uczestniczących w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta uzyskało wyróżnienia za wynik wyższy od 63% maksymalnej ilości punktów. Ponadto, uczennica Natalia Stanusch, za najwyższy wynik w szkole uzyskała nagrodę książkową oraz dyplom za bardzo dobry wynik uzyskany w konkursie.

Szczegółowe wyniki uzyskane przez naszych uczniów przedstawiają się następująco:

. Natalia Stanusch — 79% (wynik bardzo dobry), nagroda książkowa
. Paweł Hanus — 76%, wyróżnienie
. Aneta Ewertowska — 74%, wyróżnienie
. Natalia Pierz — 71%, wyróżnienie
. Karolina Bury — 66%, wyróżnienie
. Remigiusz Oczko — 66%, wyróżnienie
. Aleksandra Barańska — 58%
. Karolina Brenza — 58%
. Małgorzata Gul — 50%

GRATULUJEMY!!!


5 grudnia 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Michał Freus, zdobył I nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. - GRATULUJEMY!!!


1 grudnia 2016 r.

Kolejne osiągnięcia naszego ucznia - GRATULUJEMY!!!


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ