Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Materiały edukacyjne

Materiały dla Rodziców


W związku z licznymi pytaniami, które dotyczą reformy edukacji kierowanymi do Kuratorium Oświaty w Katowicach przez rodziców i nauczycieli szkół i placówek przekazujemy adresy stron, gdzie zainteresowani będą mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat przeprowadzanej reformy oświatowej:

stronę internetową Ministerstwa Edukacji Narodowej

stronę internetową Kuratorium Oświaty w Katowicach

na stronę internetową Kuratorium Oświaty w Katowicach – broszura "Dobra szkoła"

14 listopada 2016 r.

Szanowni Rodzice
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie „II Edycji Szkoły Dla Rodziców” organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu.


Tematem najbliższego spotkania będą zagadnienia dotyczące przeciwdziałania trudnościom w nauce. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: „Jak zapobiegać niepowodzeniom szkolnym swojego dziecka – czyli co rodzic może zrobić by pomóc dziecku w nauce ?” Zajęcia prowadzą pracownicy Poradni mgr Jolanta Bobulska i mgr Aneta Jendrzej.
Spotkanie odbędzie się w dniu 16 listopada 2016 (środa) o godzinie 16.30. w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12.
Spotkania w ramach „Szkoły Dla Rodziców” są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. Szczegóły znajdą Państwo także na stronie internetowej Poradni: www.ppp.bytom.pl

Z poważaniem
Wojciech Żywczok- dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu , ul. Rostka 16, tel. 32 281940527 września 2016 r.

Szanowni Państwo Wydział Edukacji przekazuje w załączeniu informację nt. warsztatów "Szkoła dla rodziców nastolatków"

Bardzo proszę o przekazanie dyrektorom bytomskich szkół, nauczycielom, a przede wszystkim rodzicom nastolatków uczących się w bytomskich gimnazjach i szkołach średnich o możliwości udziału w kolejnej edycji prowadzonej przeze mnie w I LO w Bytomiu "Szkoły dla Rodziców Nastolatków". Warsztaty są bezpłatne, gdyż zostały dofinansowane przez Gminę Bytom. Zajęcia z kolejną grupą rozpoczynamy od października 2016.

W Bytomiu trwa obecnie kampania społeczna "wyloguj się i rób, to co kochasz", w trakcie której dużo mówi się o budowaniu relacji i więzi rodzica ze swoim nastoletnim dzieckiem. Myślę, że dla rodziców, którzy zainteresowali się kampanią “Wyloguj się ... “ udział w warsztatach jest dobrą osobistą inwestycją i może być następnym krokiem rozwijania ich rodzicielskich umiejętności wychowawczych .

Serdecznie pozdrawiam

Grzegorz Rzeszutek

pedagog szkolny I LO w Bytomiu realizator ““Szkoły dla Rodziców Nastolatków”
tel. 601 368-227

Do pobrania szczegółowy program zajęć27 września 2016 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych Miasta Bytomia

Serdecznie zapraszam zainteresowanych rodziców i opiekunów na zajęcia organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu „ II Szkoły Dla Rodziców.”
W jej ramach oferujemy rodzicom otwarte spotkania z psychologiem i pedagogiem Poradni skierowane na rozwój kompetencji rodzicielskich. Spotkania odbywać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu w każdą trzecią środę miesiąca – począwszy od 19 października br. W załączniku przekazuję Państwu szczegółowy program „ II Szkoły Dla Rodziców”.
Zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji wśród rodziców za pośrednictwem pedagogów szkolnych i nauczycieli. Szczegóły znajdą Państwo także na stronie internetowej Poradni: www.ppp.bytom.pl

Z poważaniem
Wojciech Żywczok- dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu.

Do pobrania szczegółowy program zajęć
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu , ul. Rostka 16, tel. 32 281940514 stycznia 2016 r.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych rodziców i opiekunów na zajęcia „Szkoły Dla Rodziców” organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Tematem najbliższego spotkania będą „Zabawy fundamentalne – w co i jak bawić się z małym dzieckiem aby stymulować jego rozwój.” Zajęcia prowadzą pracownicy Poradni mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz oraz mgr Izabela Sagolla.

Spotkanie odbędzie się w dniu 20 stycznia 2016 (środa) o godzinie 16.30. w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkania w ramach „Szkoły Dla Rodziców” są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. Szczegóły znajdą Państwo także na stronie internetowej Poradni: www.ppp.bytom.pl

Proszę o zaproszenie na Spotkanie zainteresowanych rodziców.

Z poważaniem

Wojciech Żywczok- dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu , ul. Rostka 16, tel. 32 281940521 grudnia 2015 r.

Drogi Rodzicu,

Czas przedświątecznych zakupów w pełni. Wielu rodziców zastanawia się, jaki prezent będzie odpowiedni dla dziecka. Czy spełnić jego marzenie o posiadaniu nowego smartfona czy może kupić konsolę do gier? Przed zakupem nowych technologii pod choinkę warto wiedzieć, że źle dobrany lub nieodpowiednio zabezpieczony sprzęt może być zagrożeniem dla dziecka. Dużo wartościowych informacji znajdziecie Państwo w przygotowanym przez nas, w ramach kampanii „Pomyśl, zanim kupisz”, poradniku. W tej publikacji zapoznacie się Państwo m.in. z radami dotyczącymi niezbędnych aktualizacji, dowiecie się, że konsola jest coraz częściej zintegrowana z serwisami online i za jej pośrednictwem mogą zostać udostępniane dane osobowe, a dzieci mogą być narażone na kontakt z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

Zapraszamy do odwiedzenia strony kampanii www.zanimkupisz.saferinternet.pl, gdzie można znaleźć poradnik oraz do śledzenia naszych działań na Facebooku www.facebook.pl/bezpiecznyinternet Materiały zostały przygotowane przez ekspertów z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, Fundacji Dzieci Niczyje oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Partnerem głównym kampanii jest Fundacja Orange. Akcja odbywa się pod patronatem Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Wesołych Świąt,

Polskie Centrum Programu Safer Internet
18 września 2013 r.

Do pobrania materiały ze strony Ośrodka Rozwoju Edukacji

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. Powstał z dniem 1 stycznia 2010 roku w wyniku połączenia Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na podstawie zarządzenia Ministra Edukacji Narodowej Celem Ośrodka jest podejmowanie i realizacja działań na rzecz podnoszenia jakości edukacji zgodnie z polityką oświatową państwa w obszarze kształcenia ogólnego i wychowania oraz zgodnie z wprowadzanymi zmianami w systemie oświaty.
18 września 2013 r.

Do pobrania materiały ze strony Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

POMAGAMY DZIECIOM I MŁODZIEŻY m.in. poprzez:
* diagnozę psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną
* terapię pedagogiczną (indywidualną i grupową), logopedyczną oraz terapię EEG - Biofeedback
* terapię psychologiczną (indywidualną, grupową, rodzinną)
* opiniowanie i orzecznictwo
* wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
* poradnictwo zawodowe dla młodzieży
POMAGAMY RODZICOM I OPIEKUNOM m.in. poprzez:
* poradnictwo wychowawcze
* spotkania edukacyjne
* terapię rodzinną
* profesjonalne poradnictwo dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością
POMAGAMY NAUCZYCIELOM, WYCHOWAWCOM m.in. poprzez:
* udział w zespołach ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej
* konsultacje psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne na terenie przedszkoli, szkół oraz poradni
* organizowanie i prowadzenie spotkań szkoleniowych i warsztatowych
* prowadzenie na terenie przedszkoli i szkół programów profilaktycznych, interwencyjnych
oraz programów integrujących zespoły klasowe
28 stycznia 2013 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Uprzejmie informujemy, że 5 lutego przypadają obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Zapraszamy serdecznie do udziału i przedstawienia własnych inicjatyw promujących idee DBI.


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ