Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+

27 października 2017 r.

27 października w ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Piekarach Śląskich, gościliśmy w auli wolontariuszy z Francji i Hiszpanii oraz Panią Małgorzatę Kocek.


Uczniowie zapoznali się z założeniami wolontariatu europejskiego programu Erasmus +. Wolontariusze zaprezentowali swoje kraje. Była to również okazja do rozmów w języku francuskim, hiszpańskim i angielskim. Najżywsze dyskusje miały miejsce już po części oficjalnej, kiedy to wolontariusze odpowiadali na pytania naszych uczniów. Bardzo dziękujemy Maevie, Maksowi oraz Pani Małgorzacie Kocek za spotkanie.

FOTOgaleriaProjekt "Jak skutecznie uczyć się i nauczać" ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PO WER w ramach Mobilności Kadry Edukacyjnej
W naszym Liceum realizujemy projekt "Jak skutecznie uczyć się i nauczać" ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PO WER w ramach Mobilności Kadry Edukacyjnej.
Nasi nauczyciele będą szkolić się we Włoszech, Portugalii oraz na Wyspach Brytyjskich aby zrealizować założone w projekcie cele mające na celu udoskonalenie pracy szkoły. Niektóre z nich wymieniamy poniżej:

przenoszenie dobrych praktyk na grunt szkoły

rozwijanie potrzeby i zasadności uczenia się od siebie nawzajem

umożliwienie uczniom osiągania wysokich wyników na egzaminach zewnętrznych

wprowadzenie elementów języka angielskiego w nauczaniu innych przedmiotów

promowanie wielojęzyczności

nowoczesne, dynamiczne, zaangażowane i profesjonalne środowisko nauczycieli

rozwijanie świadomości międzykulturowej, łamanie stereotypów

wspieranie postaw proeuropejskich

zwiększanie zdolności szkoły do działania na poziomie międzynarodowym


Zapraszamy do odwiedzania tej zakładki jak również do śledzenia nas na portalu etwinning gdzie będziemy dzielić się z Państwem zdobytymi doświadczeniami


Zespół IV LOkwiecien 2017 r.

W kwietniu w ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Piekarach Śląskich, gościliśmy w Sali Lustrzanej wolontariuszkę z Francji w ramach programu Erasmus Plus Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze sposobem aplikowania i założeniami wolontariatu europejskiego. Była to również okazja do pokonwersowania w języku francuskim i angielskim.
Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Kocek za przekazanie naszym uczniom cennych informacji na temat wolontariatu. FOTOGaleria
marzec 2017 r.

• W marcu 2017 gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Portugalii i Indonezji w ramach programu AISEC. Goście opowiedzieli naszym studentom o założeniach programu, a także przybliżyli różne aspekty życia swoich krajów z perspektywy młodego człowieka. Były quizy, konwersacje , zajęcia ludyczne i elementy CLIL

• Flaga widoczna na zdjęciu, w zależności od perspektywy, reprezentuje Polskę lub Indonezję.

• AIESEC nie dyskryminuje na podstawie płci, orientacji seksualnej, wyznania religijnego, etnicznego i społecznego pochodzenia czy poglądów politycznych. Dzięki międzynarodowemu środowisku poznajemy świat i perspektywy innych ludzi na zróżnicowane kwestie. Szanujemy każdą osobę i wierzymy, że może pozytywnie wpłynąć na środowisko

• Za zgodą autorki, zamieszczamy prezentację o Indonezji
v

FOTOGaleria

Do pobrania prezentacja: *.pptx"


10 października 2017 r.

Nasi nauczyciele na szkoleniu w Rzymie w ramach programu Erasmus Plus. Wspomnienie

Do pobrania prezentacja: 6thCUP_Message_.pptx"


13 czerwca 2016 r.

w dniu 13. 06.16 w sali lustrzanej IV LO odbyło się spotkanie uczniów klas II z przedstawicielem Walijskiego Uniwersytetu ABERYSTWYTH.

Przedstawiono na nim możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, system szkolnictwa wyższego a także możliwosci finansowania studiów


9 maja 2016 r.

Dnia 9 marca br. grupa beneficjentów programu szkoleniowego dla kadr Erasmus + wzięła udział w spotkaniu z panem Albertem García, który opowiadał o Portugalii.

Nauczyciele aktywnie uczestniczyli w wykładzie poprzez grę on-line Kahoot, która sprawdzała ich wiadomości na temat kraju, który był przedmiotem spotkania. Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze i wszyscy wynieśli z nich wiele ciekawych informacji. Niedługo później pierwsze dwie nauczycielki wyleciały na tygodniowe szkolenie do Lizbony.

Załączamy prezentację do gry i życzymy udanej zabawy


14 kwietnia 2016 r.

W dniu 14 kwietnia w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Instytutu Dante Alighieri, który zabrał nas w pasjonującą podróż do Italii.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele zaangażowani w projekt oraz uczniowie klas trzecich.. Dla gościa Pana Guido Parisi zaśpiewała w języku neapolitańskim nasza uczennica Dagmara Sczepanik.

INGRAZIAMENTO

Egregio Sig. Parisi,
La ringraziamo moltissimo per aver onorato la nostra scuola con la sua presenza e la presentazione appassionante sull’Italia.
Speriamo caldamente che nel futuro ci onorerà di nuovo con la sua presenza.
La ringraziamo ancora una volta, porgendole i più distinti ossequi.

powrót do strony głównej
R

4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ