IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
A+ R A-

Projekt "Kultura? Naturalnie!"

  • Kategoria: wiadomości
  • Opublikowano: środa, 27 styczeń 2021 11:19
  • Małgorzata
  • Odsłony: 78

Od września 2020 roku w naszej szkole realizowany jest przez prof. Agnieszkę Froń-Smandek jej autorski projekt: "Kultura? Naturalnie!". Jego realizacja możliwa jest dzięki miejskiemu programowi Pokłady Kultury.

Uczestnicy projektu raz w miesiącu biorą udział w warsztatach, dotyczących różnych dziedzin sztuki (np. rzeźba, malarstwo, taniec), które prowadzone są przez artystów z naszego regionu. Za każdym razem licealiści spotykają się w innej przestrzeni, na łonie natury.

Celem projektu jest próba połączenia pozornie przeciwstawnych, a jednak bliskich człowiekowi działań z zakresu kultury i natury. Oprócz kreatywnych i twórczych zadań, jest to także szansa dla uczniów na spotkanie z ciekawymi osobami, integracja z grupą, ale również chwila na zatrzymanie się i poznanie swoej tożsamości.

Projekt cieszy się powodzeniem i mamy nadzieję, że mimo pandemicznej rzeczywistości, będzie bez problemów kontynuowany w drugim semestrze.

Współpraca