IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
A+ R A-

Kurs angielskiego na Malcie

  • Kategoria: wiadomości
  • Opublikowano: poniedziałek, 13 maja 2019 17:18
  • Małgorzata
  • Odsłony: 86

W dniach 2-9 kwietnia br. grupa 13 uczniów z pierwszych i drugich klas przebywała na Malcie na kursie języka angielskiego. Mieszkaliśmy u maltańskich rodzin, a program zajęć lekcyjnych był uzupełniony wycieczkami i zwiedzaniem wyspy.

Odbył się m.in. rejs statkiem ze Sliemy po portach otaczających Vallettę, zwiedzanie stolicy z przewodnikiem (w tym pokaz multimedialny 5D) , całodniowa wycieczka na sąsiednią wyspę Gozo, obejrzeliśmy Błękitną Grotę i tradycyjny port rybacki Marsaxlokk, a także dawną stolicę Malty- Mdinę wraz z sąsiednim Rabatem.

Pogoda była w kratkę, okazuje się, że nie tylko u nas kwiecień-plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata... Wróciliśmy jednak zauroczeni tą śródziemnomorską wyspą i jej burzliwą historią, na której wielkie piętno odcisnął zakon Joannitów, czyli tzw. Kawalerów Maltańskich, a w bliższych nam czasach Brytyjczycy, dla których Malta była jedną z kolonii. Mieszkańcom pozostał "w spadku" język angielski, lewostronny ruch kołowy i, gdzieniegdzie, tradycyjne czerwone budki telefoniczne.

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Mateusza Stefańskiego

Współpraca