IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EPUAPKontakt
A+ R A-

Nowy adres email

Wychowanie fizyczne

  • Kategoria: eleaerning
  • Opublikowano: poniedziałek, 18 maj 2020 18:44
  • Super User
  • Odsłony: 1621

Od września 2019 r. dwójka nauczycieli wychowania fizycznego (Małgorzata Koścień, Michał Tobor) prowadzi zajęcia pozalekcyjne na sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu. Prowadzący są wykwalifikowanymi instruktorami różnych sportów, a w szczególności fitness, boot camp. Regularnie odbywają się mecze siatkówki i zajęcia z przygotowania motorycznego. Ich działalność pod nazwą Gryfno Forma zawiera wszechstronne zajęcia sportowe dla uczniów IV LO a także osób z zewnątrz.

Podążając za technologią XXI w. założyciele Gryfnej Formy a zarazem nauczyciele wychowania fizycznego w IV LO, podczas nauczania zdalnego przygotowali dla swoich uczniów filmy z ćwiczeniami, które można wykonywać w domu. Oprócz praktyki, zostały również nakręcone filmy z teorią. Zostały one umieszczone na stronie Youtube. Biorąc pod uwagę aktywność uczniów na portalach społecznościowych – na Facebooku pod nazwą Gryfno Forma wuefiści również na bieżąco umieszczają informacje, z których mogą korzystać uczniowie naszej szkoły. Dodatkowo jeden z nauczycieli (Michał Tobor) w czasie nauczania zdalnego napisał książkę, dotyczącą aktywności fizycznej seniorów, z którymi pracuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Książka jest dostępną dla każdego w postaci e-booka i można ją pobrać ze strony Gryfnej Formy na Facebooku. Dodawane posty i relacje na Instagramie, który jest idealną formą przekazu dla młodzieży, docierają do dużej liczby odbiorców.

 

Link do kanału Gryfno Forma na Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCrPoA0Z5Lw8v6hDNqSzs1Yg

Link do profilu Gryfno Forma na Instagramie:
https://www.instagram.com/gryfnoforma/?hl=af

Link do profilu Gryfno Forma na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/category/Sports---Recreation/Gryfno-Forma-106902827346959/

 

Współpraca