IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EPUAPKontakt
A+ R A-

Nowy adres email

Niepowtarzalna atmosfera

  • Kategoria: Dlaczego my
  • Opublikowano: czwartek, 30 kwiecień 2020 08:02
  • Super User
  • Odsłony: 1434

 

IV Liceum Ogólnokształcące  na co dzień tętni życiem i pozytywną energią. Niezwykłą atmosferę tworzy współpracujący z całą społecznością Samorząd Uczniowski. Jest on nie tylko organem szkoły, dbającym o potrzeby ogółu uczniów, ale przede wszystkim organizatorem życia zbiorowego. Aby zbudować poczucie więzi grupowej i jednocześnie zapewnić miłą atmosferę uczącej się w naszej szkole młodzieży, kultywuje i wzbogaca tradycje szkoły. Popularnością cieszą się tzw. „Taneczne i Rozśpiewane Przerwy”, podczas których zebrani mają okazję uczestniczyć w dobrej zabawie i na chwilę oderwać się od nauki i zrelaksować. Rada Samorządu stoi również na straży odwiecznych „sikorakowych” tradycji, takich jak: „Dzień Pierwszoklasisty”, „Wybory Sikorki i Sikora Roku”, „Bolki” - humorystyczne wyróżnienia dla nauczycieli, „Dzień Maturzysty” czy niezwykłe, szalone „Dni Otwarte Sikoraka”. Na szczególną uwagę zasługuje przygotowywana z wielkim rozmachem uroczystość „Pożegnania klas trzecich” zwana „Lolkami”. Akademia ta wywołuje zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli ogromne wzruszenie i jest źródłem niezapomnianych wspomnień.

Celem każdej z imprez jest budzenie i utrwalanie poczucia przynależności do społeczności IV LO oraz wytwarzanie pozytywnych skojarzeń ze szkołą, która jest nie tylko miejscem nauki i pracy, lecz również przestrzenią zawierania bezcennych znajomości i przeżywania niepowtarzalnych przygód.

Współpraca